Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховною Радою України прийнято постанову від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів». На Вінниччині ліквідовано 29 районів та утворено 6.
У громадян виникає питання: до якого суду звертатися, якщо район ліквідовано?
Відповідь на це питання - у листі Голови Ради суддів України (за посиланням:
http://rsu.gov.ua/uploads/news/listrsuteritorialnapidsudnist-94cb75de58.pdf)
Частиною першою статті 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус суду визначаються з урахуванням принципів територіальності, спеціалізації та інстанційності.
Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
У листі, зокрема зазначається, що суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.
Це дає підстави вважати, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
За повідомленням пресслужби РСУ