flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

СТОП насильству!

05 серпня 2010, 13:52
СТОП насильству!
 
         З метою налагодження дієвого механізму взаємодії між державними органами та установами для ефективного запобігання та протидії насильству в сімї 4 серпня відбувся навчальний семінар для начальників обласних управлінь і служб «Взаємодія органів державної влади та місцевого самоврядування з попередження насильства в сімї», участь у якому взяли представники територіального управління.
         На семінарі розглядалися особливості діяльності державних органів, установ та служб у сфері попередження та протидії насильству в сімї.
         Даний захід стартував у Вінницькій області для представників відповідних структурних підрозділів Вінницької, Хмельницької, київської областей та міста Києва.
         Учасниками навчального семінару були: Президент міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» , експерт ПРООН Левченко Катерина Борисівна, начальник відділу демографічного розвитку Департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту Кіров Володимир Ігорович, начальник відділу Департаменту громадської безпеки МВС України Брижик Валерій Олексійович та представники відповідних служб.
 
Історія виникнення проекту
         У 2008 році у рамках проведення всесвітньої кампанії Генерального Секретаря ООН та Кампанії Ради Європи з боротьби з насильством, включаючи домашнє насильство, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з низкою громадських організацій ініціювало проведення в Україні національної кампанії боротьби з насильством щодо жінок, дітей, насильством в сім’ї «СТОП насильству».
         Серед організацій, що підтримали проведення Кампанії – Програма розвитку ООН, Представництво Європейської Комісії в Україні, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна», Міжнародна громадська організація «Школа рівних можливостей», Міжнародний гуманітарний центр «Розрада» та інші.
 
Насильство в сімї: цифри та факти
         35-50% всіх жінок України, які перебували в лікарнях з тілесними ушкодженнями, були жертвами домашнього насильства.
         Протягом одного року побутове насильство в Україні стає причиною 100000 днів госпіталізації, 30000 звернень у відділення травматології та 40000 викликів лікаря.
         30-40% від усієї кількості дзвінків, які надходять до відділень міліції, пов’язані з домашнім насильством, включаючи фізичне насильство.
         Кількість людей, які звертаються з заявами щодо тривалого насильства в сімї, постійно зростає.
 
Що потрібно знати: Яким буває насильство?
         Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
         Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі та гідності.
         Сексуальне насильство в сімї – протиправне посягання одного члена сімї на статеву недоторканність іншого члена сімї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сімї.
         Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю.
         Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.
 
         Де можна отримати допомогу?
         Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства та захисту прав дитини працює з понеділка до суботи з 9.00 до 20.00:
800 500 335
 
386безкоштовно з мобільних Київстар та МТС
 
+38 044 205 36 94 для дзвінків з-за кордону
 
 
 
 
 
 
Відділ організації діяльності судів,
судової статистики, звітності
та юридичного забезпечення