Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
07 січня 2025 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.11.2024 № 606 «Про внесення змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», яким змінено механізм повернення судового збору у випадках, передбачених статтею 7 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 (далі – Порядок), повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» визначено, що суди є органами, що контролюють справляння надходжень бюджету за кодами бюджетної класифікації 22030100, 22030200 (судовий збір).
Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області не контролює надходження судового збору до місцевих судів і судів апеляційної та касаційної інстанцій.
Відповідно до нового порядку органи Казначейства здійснюють повернення судового збору в усіх випадках (як помилково або надміру сплаченого, так і за рішенням суду) виключно на підставі електронного подання, сформованого судом. Усі місцеві суди Вінницької області підключені до системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» і можуть формувати відповідне подання.
З метою забезпечення повернення коштів судового збору платнику необхідно звернутися до суду, на рахунок якого було сплачено судовий збір, із заявою, що відповідає вимогам пункту 5 Порядку.
Заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, з платежу, який підлягає поверненню, із обов’язковим зазначенням інформації в такій послідовності:
Разом із заявою про повернення (перерахування) коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.
Представництво законних інтересів платника з питань повернення (перерахування) помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів (зборів), що визначені відповідним законодавством, у тому числі для отримання коштів, може здійснювати уповноважена особа на підставі закону або довіреності відповідно до Цивільного кодексу України (далі - уповноважена особа) з обов’язковим наданням документа, що підтверджує відповідні повноваження, оформленого відповідно до вимог законодавства, або копії такого документа, засвідченої належним чином.