Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зміни в українському законодавстві, впровадження реформ, пов’язаних із Стамбульською конвенцією, зміни роботи загальних та спеціалізованих служб внаслідок ратифікації Стамбульської конвенції та інше – питання, що стали предметом обговорення на круглому столі на тему «Рекомендації щодо попередження та реагування на гендерно зумовлене насильство у зв’язку з набуттям чинності конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції): основні положення та можливі виклики», участь у якому взяла Ніна Колодько - завідувач сектору територіального управління.
Спікерами виступили Олена Харитонова – гендерна експертка, доцентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Альона Кривуляк - директорка департаменту Національних «гарячих ліній» громадської правозахисної організації «Ла Страда-Україна», Софія Корнєєва - адвокатка, спеціалістка з політик запобігання та протидії гендерно зумовленого насильства фонду ООН у галузі народонаселення.
Круглий стіл, що відбувся 27 березня, організований Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації за сприяння Фонду народонаселення ООН (UNFPA).
Беручи на себе провідну роль у захисті прав людини, Рада Європи прийняла Конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Стамбульська конвенція широко визнана провідним правовим документом із запобігання та боротьби з насильством над жінками та домашнім насильством, які є порушенням прав людини. З моменту свого відкриття для підписання у 2011 році вона отримала значну підтримку національних, регіональних та місцевих органів влади, громадськості, парламентів, інших національних, регіональних та міжнародних правозахисних організацій, організацій громадянського суспільства, засобів масової інформації і наукових кіл. Вона була відзначена національними і міжнародними відзнаками за своє бачення того, як жінкам і дівчатам можна допомогти уникнути насильства.
Стамбульська конвенція ратифікована Україною 20 червня 2022 року, відповідно до Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», набрала чинності для України 01.11.2022.