flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАЗК роз'яснило проведення спеціальних перевірок стосовно кандидатів на державні посади.

19 травня 2022, 15:26

НАЗК роз'яснило проведення спеціальних перевірок стосовно кандидатів на державні посади.

Зважаючи на численні звернення, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало роз’яснення щодо проведення спеціальних перевірок до перемоги України над російською федерацією.

Так, з наступного дня після скасування дії воєнного стану або стану війни може бути розпочата спеціальна перевірка стосовно кандидатів на відповідні державні посади.

Це передбачено Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни». 

Під час спеціальних перевірок НАЗК перевіряє достовірність відомостей, зазначених особою у декларації за минулий рік.

Нагадаємо, спеціальна перевірка проводиться стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Наразі НАЗК спрямовує свої зусилля для наближення перемоги на економічному фронті – шляхом пошуку активів і накладання санкцій на громадян рф і білорусі, причетних до війни.

Ознайомитися із роз’ясненням можна за посиланням: https://bit.ly/3Natffv

У НАЗК також нагадують, що під час війни можна не подавати декларації й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.

Кампанія декларування 2022 року відтерміновується до перемоги над рашистськими окупантами. Тобто щорічну декларацію за 2021 рік можна подати протягом трьох місяців після закінчення війни.

Також зміщуються терміни подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані посадовця та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті. Тепер їх так само потрібно буде подати протягом 3 місяців після закінчення війни.

Якщо в публічного службовця через наслідки війни не буде фізичної можливості подати документи вчасно, то він звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності через неподання чи несвоєчасне подання.

Такі декларанти мають подати документи протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.