З метою належної організації діяльності місцевих загальних судів Вінниччини територіальним управлінням організовано і 17 листопада 2011 року проведено нараду з керівниками апаратів місцевих загальних судів Вінницької області та їх заступниками.
В нараді прийняли участь керівництво територіального управління, усі керівники апаратів, їх заступники та керівники структурних підрозділів територіального управління.
Розпочав нараду начальник управління Василь Білик. У вступному слові Василь Білик зазначив перспективи співпраці територіального управління з керівниками апаратів місцевих загальних судів. Крім того, керівникам апарату судів було наголошено на необхідності активізації робіт по оформленню правовстановлюючих документів на приміщення судів та земельні ділянки.
Заступник начальника управління Олег Кислиця у своєму виступі проінформував про реорганізацію територіального управління, що відбулася у поточному році. Крім іншого зазначив, що територіальним управлінням детально вивчаються проблемні питання кожного районного суду і вживаються заходи щодо фінансового, інформаційного та матеріально–технічного забезпечення діяльності судів області. Ознайомив керівників апарату з результатами виконання у 2011 році Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки, що прийнята2 березня на 28 сесії 5 скликання Вінницької обласної ради.
На нараді розглядалися питання взаємодії керівників апаратів з органами виконавчої влади, територіальним управлінням з питань забезпечення діяльності суду, здійснення організаційного забезпечення ведення планово-фінансової та бухгалтерської роботи, організації роботи зі зверненнями громадян та інші питання, пов’язані з організацією роботи суду.
Зокрема, у доповіді заступника начальника Жанни Марценюк йшлося про здійснення організаційного забезпечення ведення планово-фінансової та бухгалтерської роботи в місцевих загальних судах, забезпечення умов оплати праці працівників апарату суду, належного фінансування суду.
Про проблемні питання, пов’язані з проведенням інвентаризації, індексації основних засобів в судах та подання фінансових документів доповіла Валентина Ліщишина – головний спеціаліст відділу планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності територіального управління.
Огляд найпоширених помилок, що допускаються в організації роботи судів, провела начальник відділу Ніна Колодько за результатами вивчення стану організації діяльності судів впродовж 2011 року. Зосередила увагу керівників апарату на необхідності належної організації роботи зі зверненнями громадян в суді та вжитті заходів, спрямованих на попередження таких звернень.
У зв’язку з наближенням звітного періоду провідний спеціаліст Руслан Чернецький надав роз’яснення керівникам апаратів щодо організації обліково-статистичної роботи в суді та підготовки звітів про роботу суду за 2011 рік. Наголосив на необхідності організації спільної роботи працівників апарату суду не лише в ході підготовки звітів але й впродовж усього звітного періоду при заповненні первинних документів – обліково-статистичних карток на справи та матеріали.
Про зміни законодавства у сфері боротьби з корупцією, порядок та терміни складання кадрових звітів та оперативного надання контрольної інформації, про проблеми ведення кадрової роботи в місцевих загальних судах надав інформацію начальник відділу Олег Рудик. Крім того, за результатами проведених перевірок ведення кадрового діловодства в судах проведено аналіз типових помилок та надано рекомендації щодо покращення даного напрямку роботи в судах.
Завідувач сектору матеріально - технічного забезпечення Інна Луговіна окреслила напрямки діяльності територіального управління щодо здійснення заходів по забезпеченню належного матеріально-технічного забезпечення місцевих загальних судів області. Відповідно до завдань і обов’язків, покладених на керівників апарату, заходи щодо забезпечення належного матеріального та соціального забезпечення, забезпечення належних умов діяльності суддів та працівників апарату суду, заходи щодо дотримання правил охорони праці та протипожежної безпеки здійснюють саме керівники апарату в тісній співпраці з територіальним управлінням.
Про основні принципи та вимоги до оформлення документації на виконання ремонтно-будівельних робіт в судах доповів Павло Шлінчук – директор Вінницької філії ДП «Судовий будівельно-експертний центр».
З 2004 року на Вінниччині успішно діє первинна профспілкова організація судових органів Вінницької області ВПС „Соціальний прогрес”, що об’єднує працівників апаратів судів області. Про результати діяльності та перспективи розвитку профспілки доповіла Тетяна Білоус.
На нараді виступила Ніна Цимбал - керівник апарату Гайсинського районного суду, яка поділилась з колегами своїм досвідом щодо порядку організації діяльності апарату суду в частині забезпечення взаємозамінності між працівниками апарату суду.
З керівниками апаратів та їх заступниками відбувся діалог у форматі «питання-відповіді», в ході якого присутні мали нагоду обговорити питання, що хвилюють і керівників апаратів і територіальне управління. Виникло жваве обговорення питань забезпечення умов оплати праці працівників апарату суду, належного фінансування та перспектив забезпечення судів у 2012 році.
Законом України «Про судоустрій і статус суддів» повноваження керівників апарату значно розширені – керівники призначають на посаду та звільняють з посади працівників суду, тобто формують апарат, від професіоналізму якого залежить якість роботи суду. Разом з тим, збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою звільнення його з посади. Отже, керівникам апарату необхідно працювати над підвищенням своїх професійних знань та якостей, авторитету серед працівників апарату суду та суддівського корпусу, забезпечуючи належну організацію роботи суду. На цьому і наголосив заступник начальника територіального управління Олег Кислиця, завершуючи нараду.
Начальник відділу організаційного
забезпечення діяльності судів,
судової статистики
та інформаційних технологій Ніна Колодько