Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Працівник був звільнений за власним бажанням у період хвороби. Вже після звільнення та проведення остаточного розрахунку він надав листок непрацездатності.
Як правильно провести розрахунок?
КЗпП не містить прямої заборони на звільнення працівника в період його хвороби з його ініціативи. Тому за наявності заяви працівника про звільнення роботодавець може звільнити його в період тимчасової непрацездатності, якщо заздалегідь визначена дата звільнення припадає на такий період.
Інша справа, що роботодавець у такому разі зобов’язаний оплатити листок непрацездатності працівнику повністю, у тому числі й за дні хвороби, після звільнення.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів ФСС виникає з настанням страхового випадку в період роботи (уключаючи і день звільнення), якщо інше не передбачено законом (див. ч. 2 ст. 22 Закону № 1105).
Якщо працівник захворів в останній робочий день, за рахунок коштів роботодавця оплачуємо тільки один із п’яти днів хвороби, якщо в передостанній — два з п’яти і так далі, а от допомогу по тимчасовій непрацездатності нараховуємо за всі дні починаючи з шостого дня хвороби. Річ у тім, що на відміну від Закону № 1105 у Порядку оплати перших п’яти днів, затвердженому постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440, не зазначено, що оплату днів хвороби за рахунок коштів роботодавця потрібно здійснювати незалежно від звільнення працівника. Тому роботодавець за рахунок своїх коштів оплачує тільки ті з п’яти днів тимчасової непрацездатності, які припадають на період до дати звільнення (див. лист Мінсоцполітики від 19.01.2012 № 26/18/99-12).